İstanbul Avrupa Yakası Vegan Restoran Önerileri

İstanbul Avrupa Yakası Vegan Restoran Önerileri

İstanbul Avrupa Yakası vegan restoran önerileri birçok kişi tarafından araştırılıyor. Günümüzde vegan beslenenlerin sayısında eskiye nazaran belirgin bir atış yaşanıyor. Bu durumun etkisi, şehirlerdeki vegan restoranların artması üzerinde de etkili oluyor. Artık vegan ürünler içeren bu restoranlara ulaşmak çok daha kolay.

Çoğu zaman hala sayı bakımından yetersiz görülse de İstanbul’da da kolayca gidilebilecek pek çok vegan restoran bulunuyor. Bu yazımızda İstanbul Avrupa Yakasında bulunan vegan restoranları listeledik. İşte detaylar!

İstanbul Avrupa Yakası Vegan Restoran Tavsiyeleri

İstanbul Avrupa Yakasında birbirinden güzel vegan restoranlar ziyaretçileri bekliyor. Çeşitli damak tatlarına hitap eden zengin menüleri ile bu mekanlar çok sayıda veganın gözdesi oluyor. İşte İstanbul Avrupa Yakası vegan restoran önerileri:

1. Veganarsist

Veganarsist’in temelinde Türk mutfağı yer alıyor. Vegan lahmacun, pide, köfte, mantı, yaprak sarması ve menemen gibi pek çok ürün menülerinde yer alıyor. Veganarsist’te çeşitli vegan hamburgerleri ve Türk mutfağındaki birçok lezzetli yemeği tadabilirsiniz. Balat’ta yer alan bu mekanın güzel manzarası eşliğinde mükemmel bir gün geçirebilirsiniz.

2. Bi Nevi Deli

Bi Nevi Deli restoranında kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için lezzetli menüler mevcut. Tamamen yerli ve organik bitkisel ürünlerle hazırladıkları Pancar Burger ve Kabak Noodle gibi çeşitli lezzetler menülerinde yer alıyor.

3. Healin

Healin restoranının kurulmasının ardında taze ve doğal yemeğe ulaşma-ulaştırma amacı yatıyor. Bu amaçla tamamen bitkisel ürünler içeren bir menü hazırlayan Healin’de Vegan Kibele Burge, Balkabağı Çorbası, Tere Çorbası, Humus Üçlemesi ve Vegan İncirli Cheesecake gibi lezzetlerin mutlaka denenmesi gerekiyor.

4. Tahin

İstanbul Avrupa Yakası vegan restoran tavsiyeleri arasında Tahin de var. Eğer Lübnan mutfağını seviyorsanız Tahin’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Lübnan mutfağını temel alan bu vegan restoranda sambusek çeşitleri, humus çeşitleri, murdardara ve vegan salatalar bulunuyor.

5. Vegan Food Cartel By Veganzza

Vegan Food Cartel By Veganzza, menüsünde yer alan çeşitli vegan et yemekleri ile öne çıkıyor. Bu restoranın tüm ürünleri kendi mutfaklarında tamamen bitkisel hazırlanıyor. Vegan biftek, kebap ve döner gibi lezzetler menülerinde dikkat çekiyor.

6. Avokado Bar

Avokado sevenlerin bir numaralı mekanı olan Avokado Bar’da bu meyveye sonuna kadar doymak mümkün. Öte yandan Avokado Bar’ın menüsündeki çeşitlerin birçoğu avokado ile lezzetlendiriliyor. Ekmeksiz vegan burger, sebzeli vegan tost, vegan salata ve vegan tatlı gibi ürünler de mekanın menüsünde yer alıyor.

7. KafeNaSanat

İstanbul Avrupa Yakası vegan restaurant tavsiyeleri listesinde yer alan KafeNaSanat, veganların her türlü yemek ihtiyacını karşılayabilecek geniş bir menüye sahip. Vegan burger ve vegan dönerin yanı sıra pek çok bitkisel çorba, tatlı, salata ve hamur işi de misafirlere sunuluyor. Mekanın market bölümünde birtakım vegan ürünlerinin karşılanabilmesi de KafeNaSanat’a güzellik katıyor.

8. Vegan Dükkan Lokanta

Bazı etli Türk yemeklerini, bitkisel ürünlerle veganlara uygun bir şekilde yaratan bu mekanda misafirlere çeşitli lezzetleri deneme şansı sunuluyor. Vegan mantı, ravioli, kebap ve diğer klasik vegan lezzetler de Vegan Dükkan Lokanta’nın menüsünde mevcut.