En İyi 10 Berlin Vegan Restoran Önerileri

Berlin Vegan Restoran Önerileri

Berlin vegan restoran önerileri birçok kişi tarafından merak ediliyor. Hem veganlar hem de vejetaryen beslenenler, kendileri için uygun olan yerlerde yemek yemeyi tercih ediyorlar. Bitki bazlı beslenenler için Berlin’de çok çeşitli restoranlar mevcut. Kahvaltıdan akşam ve öğle yemeğine kadar her bir öğün için tercih edebileceğiniz en iyi Berlin vejetaryen ve vegan restoranları sıraladık.

Berlin Vegan Restoran Önerileri

Berlin Vegan Restoran Önerileri

Berlin vegan restaurant seçenekleri pek fazla. Berlin’de vegan restoran tavsiyeleri şöyle:

1. Plant Base

Salı ve Pazar günleri 09.00 ila 17.00 arasında açık olan Plant Base, vegan kafe ve kitapçı olarak hizmet verir. Burada taze hamur işleri, granola kaseleri, tofu ve simit gibi birçok farklı lezzeti keşfedebilirsiniz. Hem kahvaltı hem de öğle yemeği için uygun bir yer. İçecekler arasında latte, sıcak çikolata ve meyve suları ön plana çıkıyor. Evcil hayvan dostu bir mekan olan Plant Base, eşsiz bir deneyim vaat ediyor.

2. Brammibal’s Donuts – Postdamer Platz

Berlin vegan çörek fırını ve kafe olarak tanınan Brammibal’s Donuts, taze yapılmış ve günlük olarak değişen bir ürün yelpazesine sahip. Aynı zamanda içecekleriyle de ünlü bir yer.

3. Bodhicitta Vegan Bowl

Berlin vegan restoran önerileri listesinde Bodhicitta Vegan Bowl isimli mekan da var. Pazartesi ve Cumartesi günleri 12.00 ila 22.00 arasında açık olan Bodhicitta Vegan Bowl, her ay değişen menüsü ile veganlar ve vejetaryen beslenenlerin ilgi odağı oluyor.

4. Brammibal’s Donuts – Friedrichshain

Berlin vegan restaurant arayanlara bir öneri daha! Pazartesi ve Cuma günleri 09.00 ila 20.00 arasında açık. Ayrıca Cumartesi günleri 10.00-20.00 ve Pazar günleri de 11.00 ve 19.00 arasında müşterilerine hizmet sunuyor. Donutları ve çörekleri ile ün kazanan mekan, 2020’dan beri hizmet sağlıyor. Günlük taze yapılmış donutlarına ek olarak espresso ve diğer kahve çeşitleriyle de isminden söz ettiriyor.

5. Frea

Sıfır atık ve vegan spesiyaller ile isminden bahsettiren Frea, en popüler Berlin vegan restoran tavsiyeleri arasında dikkat çekiyor. 2019’dan beri faaliyetlerine devam eden Frea, ekşi mayalı ekmekten lahana turşusuna kadar birçok farklı bitki bazlı ürün sunuyor. Burada organik ve mevsimlik yiyecekleri afiyetle tüketebilirsiniz.

6. Feel Seoul Good

Berlin’de bir Kore restoranı. Kimchi, vegan suşi, hamurlu tatlılar ve çeşitli çorbaları ile ünlü olan bir mekan. Geleneksel yemekler servis eden Feel Seoul Good, birçok insanın favorisi haline gelmiş durumda. 2019’dan bu yana popülerliğini koruyor.

7. Vedang Plant Burger – Mall of Berlin

Berlin vegan restaurant tavsiyeleri devam ediyor. Mall of Berlin’deki yemek alanında yer alan lokanta, bitki bazlı beslenmek isteyenlerin beklentilerine ve ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Burada bitkisel nugget, hamburger, patates kızartması ve acı peynirli patates kızartması gibi çok çeşitli lezzetler mevcut.

8. La Stella Nera

Berlin vegan restoran listesinde yer alan La Stella Nera, 2016’dan beri müşterilerini memnun ediyor. Restoran, odun ateşinde ince hamurlu pizza yapıyor. Ayrıca salata, tiramisu, makarna gibi yiyecekleri de menüsünde bulunduruyor.

9. Element Five

Asya füzyon mutfağı sunan restoran, veganlar için de çeşitli yiyecek seçeneklerine sahip. Lezzetli ve popüler yiyecekleri bu mekanda keşfetmeniz mümkün.

10. Good Morning Vietnam Vegan

Geleneksel yemekler sağlayan restoran, veganlar için de özel spesiyaller sunuyor. Aynı isimde vegan olmayan farklı bir restoran daha mevcut. Bahsettiğimiz restoran  Bergmannstrasse 102, Berlin, Almanya adresinde yer alıyor.