İstanbul Anadolu Yakası Vegan Restoran Önerileri

İstanbul Anadolu Yakası Vegan Restoran Önerileri

İstanbul Anadolu Yakası vegan restoran önerileri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ülkemizde veganların en çok olduğu şehirlerden biri olan İstanbul’da veganlar için pek çok restoran seçeneği bulunuyor. Uzak Doğu mutfağından Batı mutfağına kadar her çeşit yemeğin olduğu bu restoranlarda farklı vegan lezzetleri tatma şansı sunuluyor.

Bu yazımızda sizler için İstanbul Anadolu Yakası vegan restoran önerilerini listeliyoruz. Gelin göz atalım.

İstanbul Anadolu Yakası Vegan Restoran Tavsiyeleri

İstanbul Anadolu Yakasında pek çok vegan restoran mevcut. Bu restoranlarda sunulan çeşitli menüler ile sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakası vegan restoran önerilerimiz şu şekilde:

1. Ethique Plant-Based

Ethique Plant-Based, Fransız tatlılarının vegan versiyonunu misafirlerine sunuyor. İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan bu pastane-kafede çeşitli vegan makaron, vegan çikolata ve vegan Fransız tatlısı lezzetlerini tadabilirsiniz. Hayvansal ürünlerin yerine bitkisel alternatifler kullanılarak yapılan ekşi mayalı ekmek, kruvasan, Berry White ve Decadent Pastası gibi birçok seçenek arasından tercih yapabilirsiniz. Gel-al hizmet de sağlayan bu mekandan bu şekilde ürün alarak indirimden de yararlanmak mümkün.

2. Sisters&Harvest

Her gün yepyeni bir menü sunan Sisters&Harvest, misafirlerine hem vegan lezzetleri tatma hem de rengarenk çiçeklerle günlerini güzelleştirme fırsatını sunuyor. Burada vegan hamur işi ürünleri ve her türlü tatlıyı deneyebilirsiniz. Dikkatli ve iştah açıcı bir şekilde yapılan sunumlarla yeni bir doyum seviyesine ulaşabilirsiniz.

3. Mahatma Café

İstanbul Anadolu Yakası vegan restoran arasında yer alan Mahatma Café, ilk olarak rengarenk dekorasyonu ile ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Tamamen yerli ürünler kullanılarak yapılan vegan lezzetler ile zengin içeriğe sahip bir menüye sahip bu restoranda kahvaltının, öğle ve akşam yemeklerinin tadına varabilirsiniz. Vegan ürünler ile güzel bir şekilde süslenen ve dengeli bir şekilde servis edilen pırasalı ve tahinli ekmeklerle kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz. Mahatma Café’nin bitkisel köftelerini, sebzeli böreklerini ve bitkisel kremalarla yapılan tatlılarını da mutlaka denemelisiniz.

4. İnkase

İnkase, misafirlerine isteğe göre vegan çorbalar, yemekler ve tatlılar da hazırlıyor. Vegan menüsünde yer alan yemeklerin lezzeti ile pek çok veganı yemek yemeye çekmeyi başarıyor. Burada çeşit çeşit vegan çorbalarını, yemeklerini ve tatlılarını güvenle deneyebilirsiniz.

5. Limonita Club

Limonita Club’da her türlü vegan et bulunuyor. Mükemmel lezzeti ile hem veganları hem de vegan olmayanları çeken bu mekanda vegan kebaptan vegan burger çeşitlerine kadar her şey menüde yer alıyor. Mozaik pastalarının da mutlaka denenmesi tavsiye ediliyor.

6. CicoCebali

Ana ürünü vegan pastalar olan CicoCebali de pek çok çeşide sahip. İsteğe göre meyve, sebze ve kuruyemiş içeren pastalar arasından seçim yapabilirsiniz. Dondurma ve diğer birçok tatlı için de vegan seçenekler menüde yer alıyor. Sağlıklı beslenme bilinciyle üretilen bu ürünlerde gluten ve rafine şeker bulunmaması da tüketicilerin ilgisini çekiyor.

7. YUZU

İstanbul Anadolu Yakası vegan restaurant tavsiyeleri arasında YUZU da var. YUZU’da Uzak Doğu mutfağı, bitkisel ürünlerle lezzetlendiriliyor. Tamamen vegan tüketimine uygun olan suşi, gyoza ve tofu gibi pek çok Uzak Doğu’ya özgü yemek burada sunuluyor.