Sadece Beyaz Et Yiyenlere Ne Denir?

sadece beyaz et yiyenlere ne denir

Birçok insan sadece beyaz et yiyenlere ne denir merak ediyor. Sağlıklı ve bilinçli beslenmenin yaşam konforu üzerinde büyük bir etkisi olduğu pek çok kişi tarafından biliniyor. Pek çok insan yaşam konforunu arttırmayı umarak sağlıklı beslenme ile ilgili araştırmalar yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda pek çok soru gündeme geliyor.

Diğer Etleri Tüketmeyip Sadece Beyaz Et Yiyenlere Ne Denir?

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin en çok duyduğu beslenme şekillerinden biri de vejetaryen beslenme oluyor. Bu sırada bu beslenme şekli ile ilgili bilgi kirliliğinden dolayı doğru olmayan bilgilere de maruz kalınabiliyor.

Bu konudaki en yaygın yanlış bilgilerden birisi de vejetaryenlerin herhangi bir et veya hayvansal ürün kullanamayacağı ve tüketemeyeceği yönünde oluyor. Bu yanlış bilgilere aldanmamak için doğru kaynaklardan araştırmak ve bu beslenme şeklinin gruplarını öğrenmek icap ediyor.

Bu grupların beslenme şekilleri kendi aralarında birtakım değişiklikler gösteriyor. Burada pesko vejetaryenlik, etin tamamen hayattan çıkarılmadığı bir vejetaryen beslenme şekli olarak karşımıza çıkıyor. Sadece beyaz et yiyenlere ne denir sorusunun yanıtı ise pesketaryen felsefesi oluyor.

Pesko vejetaryenlik, insanlar tarafından aynı zamanda pesketaryen diyet olarak da biliniyor. Ancak bilimsel olarak pesko vejetaryenlik olarak geçiyor. Beslenme şeklinin adı İtalyanca pesce kelimesinden geliyor. Pesce, balık anlamına gelen bir kelimedir. Pesko vejetaryenlik, et tüketmeyen ancak beyaz et yani balık eti ve diğer deniz ürünlerini tüketenleri ifade eder.

Vejetaryen beslenmenin alt grupları arasında yer alan pesko vejetaryenliği diğerlerinden ayıran en büyük özelliği bu beslenme şeklinde beyaz etin tüketilmeye devam edilmesidir.

Pesko vejetaryenlikte de kırmızı et ve kümes hayvanlarının eti tüketilmez. Ama bu beslenme şeklinde balık gibi deniz ürünlerinin tüketilmesinde sorun yoktur. Ayrıca bal, yumurta ve süt gibi diğer hayvansal gıdaları da tüketebilirler. Diğer vejetaryen beslenme şekillerinde çoğu hayvansal gıda tüketilmez.

Etik Vegan Nedir? Etik Vegan Ne Demek?