Altın Süt Nedir? Faydaları Neler?

Altın Süt Nedir?

Altın süt nedir? Bu zamana kadar bizlere zerdeçal ve sütün ayrı ayrı faydaları anlatıldı duruldu. Peki bu iki değerli besinin bir araya gelmesinin faydaları nelerdir? Şimdi de bu merak konusu. Bu iki besinin birleşiminden oluşan altın süt hayatımıza bir bomba gibi düştü desek yalan olmayacaktır.

Altın sütü günlük rutinimize katmak bizlere her açıdan birçok fayda sağlamakta. Hem lezzetli hem de bağışıklık güçlendiren, uykusuzluğa ve grip gibi birçok soruna fayda sağlayan altın süt bizler için adeta bir mucize. Gelin altın süt nedir ve bize faydaları nelerdir birlikte bakalım.

Altın Süt Nedir?

altın süt nedir

Altın süt adını görünüşü ve renginden almıştır. Buna ek olarak altın sütün faydaları da saymakla bitmediğinden aynı adı gibi değerli bir besindir. Altın sütün ana maddesini oluşturan zerdeçal rengini kurkumin olarak bilinen bir maddeden almaktadır. Zerdeçalın içerisindeki bu madde DNA onarımı, eklem rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa çok iyi gelmektedir. Sütün insan vücuduna faydaları da göz ardı edilemez. İşte bu iki bileşenin toplamında karşımıza neredeyse her derde deva bir içecek çıkıyor.

Zerdeçalın sütle birleşmesiyle oluşan bu içeceğin ana maddelerindeki faydayı ortaya çıkarmak amaçlı içerisine ek olarak karabiber, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi gıdalar koymak gerekmektedir. İçimini kolaylaştırması ve lezzet vermesi için de bal, tarçın, karanfil gibi besinlerle de tüketilebilen altın süt bizler için önemli bir fayda deposu. İşte bu karışımın ortaya çıkardığı faydalı içeceğe altın süt diyoruz.

Altın Sütün Faydaları Nedir?

Altın süt nedir açıkladık. Şimdi de yararlarından söz edelim.Mucize içecek altın sütün faydaları saymakla bitmez. Bizler için bu kadar çok faydası olan bu içeceğin faydalarını öğrenip günlük rutinimize katmak da bizle için çok önemlidir. Altın süt başta solunum yolu problemlerine çok iyi gelmektedir. Solunum yolları enfeksiyonlarının tedavi edilmesinde ve boğaz ağrılarının azalmasında faydalıdır.

Altın süt ile alerjiler önlenebilir hale gelir ve aynı zamanda bağışıklığımız için çok faydalıdır. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız yine altın süt bunun için birebir çözümdür. Zayıflamak istiyorsanız yaptığınız diyete ek olarak metabolizmanızı hızlandırıcı ve sindirimi düzenleyici bu içecek çok doğru bir tercih olacaktır. Zerdeçalın içeriğindeki maddeler dolayısıyla altın süt hücrelerinizin yenilenmesine ve vücudunuzun temizlenmesine fayda sağlamaktadır. Bu oldukça faydalı içecek sayesinde toksinlerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Özellikle ergenlik çağlarında başlayan ve bazı kişilerde yetişkinlik dönemlerinde de devam eden sivilce problemi için de altın süt çok faydalı bir içecektir. Kadınların adet dönemlerindeki sancılarını yatıştırması da diğer bir önemli faydasıdır. Hatta sadece regl ağrıları için değil genel olarak bir ağrı kesici görevi gören altın sütü baş ağrısı gibi durumlarda da kullanabilirsiniz.

Altın Sütlü Tarif

Altın süt nedir nasıl yapılır anlatalım. Öncelikle sütü ocağa koyup içerisinde tarçın, zerdeçal ve karabiber ekliyoruz. Bu malzemeleri ekledikten sonra süt iyice kaynayana kadar güzelce karıştırıyoruz ve kaynadıktan sonra ise ocağın altını kapatıyoruz. Üzerine bal ilave edip güzelce karıştırdıktan sonra altın sütünüz içilmek için hazır. Bu hem rengi hem de tadı nefis olan içecekten faydalanmak işte tam da bu kadar kolay.