Vejetaryen Sushi Tarifi ve Malzemeleri

Vejetaryen Sushi Tarifi

Vejetaryen sushi içindekiler nedeniyle vegan sushi olarak da bilinmektedir. Bu nedenle hem vejetaryenler hem de veganlar için sushi tarifi sunmaktayız. Ve tabii ki, dileyen herkes bu muazzam sushiyi deneyebilir. İşte o lezzetli sushi tarifi ve malzemeleri!

Vejetaryen Sushi Tarifi İçin Gereken Malzemeler

  • 1,25 su bardağı kaynamış su
  • Bir tane avokado
  • Beş tane sushi yosunu nori
  • Bir tatlı kaşığı şeker
  • Bir çay kaşığı tuz
  • ¼ su bardağı pirinç sirkesi
  • Bir su bardağı calrose pirinç

Vejetaryen Sushinin Yapılışı

Pirinci güzelce yıkayın. Tencereye pirinci ve kaynar suyu ilave edin ve karıştırın. Tencerenin kapağını kapatın. Kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kısın. Suyunu çekene dek pişmesini sağlayın. Pişince de kapağını açmadan kenara alın. On dakika kadar dinlendirin.

Bir su bardağının içine şeker, tuz ve sirkeyi ilave edin ve karıştırın. Kolay bir şekilde çözünebilmesi adına mikrodalga fırında ısıtmayı deneyebilirsiniz. Ancak kaynatmamaya özen gösterin. Şeker ve tuzun, sirkenin içinde tam anlamıyla çözülmesi gerek. Dinlenen pilavı geniş bir kaba alın. Üzerine de sirkeli karışımı ekleyin. Güzelce karıştırın. El yakmayacak sıcaklığa gelene kadar beklemeniz lazım.

Vejetaryen sushi yapımında diğer adımlara geçin. Avokadoyu ikiye bölün, çekirdeğini alın ve uzun olacak biçimde dilimleyin. Sushi sarma hasırının üstüne yosunu koyun. Parlak kısmının alta gelmesine dikkat edin. Üzerine ise kaşıkla pirinci yerleştirin. Düzgünce sol ve sağ kenarlara yaydırın. En üst bölümden yaprak boyutunun çeyreği kadar boşluk bırakmanız gerekmektedir.

Size yakın olan bölümden hasır yardımıyla da sarın. En sona geldiğiniz zaman yosunun kenarını parmağınız ile ıslatın. Böylece yuvarladığınızda yapışacak ve kapanacaktır. Makiyi yani yosun sarmasını ikiye ve sonra da kalanları yine ikiye bölerek parçalara ayırın. Avokado makinelerini soya sosu ve zencefil turşusu ile servis edebilirsiniz!