Sadece Tavuk Yiyenlere Ne Denir?

Sadece Tavuk Yiyenlere Ne Denir?

Sadece tavuk yiyenlere ne denir? Vejetaryen beslenmede tüketilen besinlere göre alt gruplar yer almaktadır. Bu gruplar, tüketilen hayvansal besinlere göre birbirinden farklılık göstermektedir. Vejetaryen beslenen pek çok kişi tarafından bu beslenme grupları ile ilgili araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Araştırılan konulardan biri ise sadece tavuk yiyenlere ne denildiğidir.

Sadece Tavuk Yiyenlere Ne Denir? Hangi Beslenme Düzeni?

Sadece Tavuk Yiyenlere Ne Denir?

Vejetaryen beslenme ile ilgili çoğu kişinin bildiği hiçbir et tüketiminin olmadığıdır. Ancak bu durum farklı beslenme gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı vejetaryen beslenme grupları hiçbir şekilde et tüketimini kabul etmezken bazılarında bu mümkündür. Tavuk vejetaryenlik olarak da bilinen polo vejetaryenlikte tavuk eti gibi kümes hayvanlarının tüketilmesine izin verilir. Yani sadece tavuk yiyenlere polo vejetaryen veya tavuk vejetaryen denir.

Polo Vejetaryen (Tavuk Vejetaryen) Nedir?

Polo vejetaryen beslenme, vejetaryen beslenme grupları arasında yer alır. Bu beslenme şeklinde öğünlere tavuk ve hindi gibi kümes hayvanlarının etini eklemeye izin verilir. Kümes hayvanlarının eti dışında kırmızı et tüketimine izin verilmez. Sebze, meyve ve kümes hayvanlarının etinin tüketildiği beslenme şeklidir.

Bu beslenme şeklinde tavuk eti gibi kümes hayvanlarının etinin tüketilmesinin belli sebepleri vardır. Bunun ana nedeni ise bitkisel beslenme nedeniyle vücuda alınan mineral, vitamin, protein ve yağ asidi gibi bileşenlerin yetersiz kalmasını önlemektir. Tavuk etinde vücudun ihtiyacı olan bu bileşenlerden önemli oranda bulunduğu için tavuk eti tüketilerek vücudun ihtiyacını karşılamak amaçlanır.

Etik Vegan Nedir? Etik Vegan Ne Demek?